Maksājumi par mākslu ar kriptovalūtu

Galerija Birkenfelds pieņem maksājumus vairāk kā 50+ kriptovalūtās ieskaitot  Bitcoin, Litecoin, Ether, XRP uc. Sekojiet zīmei Pay with Bitcoin un veiciet maksājumu jūsu izvēlētajā kriptovalūtā.

CoinGate Payment Button

Arī tad, ja šādas zīmes pie darba nav, sazinaties ar galeriju un jūs saņemsiet rēķinu, kuru varēsiet apmaksāt kriptovalūtā.


Kāpēc kriptovalūta?

Līdzīgi, kā pazīstamās dažādu valstu nacionālās valūtas, kriptovalūtas ir kļuvušas par investīciju objektu un finanšu instrumentu. Daudzi cilvēki ir iegādājušies kriptovalūtas. Tās var glabāt, tirgot, mainīt un ar tām var izdarīt maksājumus par precēm un pakalpojumiem. Vai esat redzējuši kā mirgo kriptovalūtu vērtību izmaiņu tabulas? Intereses pēc apskatiet šo tabulu. Ik milisekundi notiek svārstības. Nākās atzīt, ka kriptovalūtu vērtību izmaiņas nepakļaujās mūsu gribai un to īpašniekam tas rada zināmu nervozitāti. Līdzīgi kā citus finanšu instrumentus, arī kriptovalūtu svārstības var ietekmēt laika apstākļi, notikumi ekonomikā, politikā un pat influenceru paziņojumi. Kā saglabāt kriptovalūtu krājumu vērtību?

Samierināties un pieņemt zaudējumus, kā daļu no procesa?

Vai tomēr sadalīt riskus? ASV miljardieris Kens Grifins izdevumā Forbes publicētajā rakstā (Nr.34, 2022. gada jūlijs) izsakās šādi: "Es personiski neesmu dzirdējis pārliecinošus argumentus, kāpēc iepirkt kriprovalūtas vērtības saglabāšanai. Taču jāatzīst, ka cilvēki to pašu var teikt par aktīviem, kas pieder man. Esmu Amerikas abstraktās mākslas kolekcionārs." Arī citi pieredzējušākie investori apgalvo, ka pie viena un tā paša gaidāmās peļņas pieauguma līmeņa labi sadalītam investīciju portfelim, kas sastāv tikai no tradicionālajiem instrumentiem (nekustamais īpašums, akcijas, obligācijas, zelts) ir augstāks risks, nekā portfelim, kurā ir investīcijas mākslas priekšmetos. Forbes citētais Kens Grifins visiem pasaka priekšā kā pats sadala riskus - viņš iegādājās mākslas darbus.

Vai ieguldīt NFT?

Taču runājot par iespējām saglabāt savus uzkrājumus iegādājoties mākslas darbus, mēs vēl nedomājam par NFT (non-fungible token), kas šodien ir daļa no kripto pasaules produktiem. Jau minētajā izdevumā Forbes, Katrīna Iļjinska rakstā "Naivais mākslinieks" skaidro tā: "Kopumā NFT, protams nav par mākslu. Māksla tajā aizņem vien procentu, varbūt nedaudz vairāk. Pamatā par NFT var runāt datorspēļu kontekstā, vēl lauvas tiesu ieņem PFP (profīla bilžu projekti) un sporta spēļu kolekciju kartītes - tādas agrāk kolekcionēja drukātas". Kādi ir mākslas tirgotāju novērotie trūkumi NFT darbiem. Pirmkārt, to apskate (lietošana) ir atkarīga no iekārtām (televizori, telefoni, monitori uc.). Otrkārt, bez elektrības, tos nevar redzēt. Treškārt, NFT cenu mākslinieki nosaka brīvi. Tā sākotnēji ir spontāna summa, kas nav balstīta uz tirgus pieprasījuma, bet vairāk uz ambīcijām. Ceturtkārt, no investīciju viedokļa NFT ir vājš otreizējais tirgus. Bieži nopirkto NFT tā īpašnieks ir gatavs uzreiz atkārtoti pārdot, taču šo piedāvājumu ļoti reti kāds izmanto, jo tirgū visu laiku ienāk jauni NFT. Otreizējais tirgus dod iespēju redzēt agrāk nopirkto mākslas darbu atkārtotas pārdošanas dinamiku plašā laika diapazonā. Tas palīdzētu saprast vai agrākie darījumi ir bijuši peļņu nesoši vai tomēr neveiksmīgi.

Kāds ir risinājums?

Pievērsiet uzmanību gleznām un skulptūrām, jeb tradicionālajiem mākslas darbiem. To tapšana ir process, kurā mākslinieks parāda savas prasmes strādāt ar dažādiem izteiksmes līdzekļiem - krāsām, materiālu, formātu utt. Šie mākslas darbi padara īpašu mūsu dzīves un darba vidi, sniedz iedvesmu un pastiprina mūsu personības spēku. Galerija Birkenfelds piedāvā iespēju iepazīties ar plašu mākslas darbu kolekciju. Norēķiniem var izmantot vairāk kā 50 pazīstamākās kriprovalūtas ieskaitot  Bitcoin, Litecoin, Ether, XRP uc. Sekojiet zīmei Pay with bitcoin  vai sazinaties ar galeriju, ja šāda zīme nav redzama pie mākslas darba.

CoinGate Payment Button

 

Teksts: © Galerija Birkenfelds, 2022. 

Izmantots materiāls no Forbes Nr. 34, 2022., jūlijs