ULVIS ALBERTS (ASV) - LIELFORMĀTA DARBI

Slavenā latviešu izcelsmes-amerikāņu fotogrāfa Ulvja Alberta (1942)  darbu arhīvs ir salīdzināms ar elpu aizraujošu ceļojumu. Jūsu ceļa biedri būs leģendāras personības - mākslas, mūzikas, kino un pokera spēles varoņi. ALL IN!

www.ulvisalberts.eu

Iesaku veltīt laiku ļoti interesantam Ulvja Alberta stāstam par saviem darbiem. Intervēja un filmēja amerikāņu mākslinieks Christopher Flach. Intervija angļu valodā.

Zīmīgi, ka Ulvis Alberts, līdzīgi kā viņa ne mazāk slavenais amata brālis Filips HALSMANS (Philippe Halsman) ir dzimis Rīgā. II Pasaules karš Ulvja ģimeni aizveda bēgļu gaitās līdz Vācijai, un tad uz ASV.  Galerija Birkenfelds sadarbībā ar slaveno fotogrāfu ir radījusi īpaši liela formāta fotogrāfijas. Īsumā par dažiem darbiem:

Aizkustinoša ir fotogrāfija "Malibu Dog" ar suni , kura skatiens ir vērsts uz piekrastes līci. Varu nomierināt skatītājus - ar serfinga dēļa un suņa saimnieku viss ir kārtībā. Suņiem patīk elpot svaigo jūras gaisu :)

 

George Edward "Big George" Foreman ir vienīgais bokseris, ko 1976. gadā nofotografēja Ulvis Alberts. Šis leģendārāis bokseris ir paraugs kā dzīvot ar savām uzvarām un tikt pāri zaudējumiem.

                                                                                                                          Darbs  M2M Bankas interjerā. Rīgā

                                                                                                                     

Efektīgais pokera leģendas "Ken TopHat Smith" portrets. Pokera turnīru laikā viņs esot nēsājis Abrahama Linkolna cilindru...Šodien tādus spēlētājus vairs nevar sastapt. Fotogrāfija ar lieliem panākumiem pārdota Vācijā un Latvijā.

                                   “Do not touch me”                                                                  “I don’t want to hurt you”

1976. gadā kādā Losandželosas lielveikalā Ulvis Alberts satika savu bērnu dienu kino elku - aktieri Dunkanu Renaldo, kura slavenākās lomas ir vesternu filma un vēlāk arī seriāls The Cisco Kid ( 1950-1956). Ulvja Alberta tēvam bija iebildumi pret 50-to gadu “modes kliedzienu”- televizoru un mazais Ulvis bija spiests izlūgties iespēju noskatīties  šo seriālu pie draugiem un  tuvākajiem kaimiņiem. Lielveikalā aktieri bija aplenkuši ziņkārīgi bērni un  pieredzējušais kovbojs stāstīja par to cik uzmanīgi vajag apieties ar ieroci. Zīmīgi, ka vienā stobra pusē ir rakstīts “Neiztiec mani” , bet otrā “Es negribu tevi sāpināt”.  Ulvis tā arī nenobildēja pašu aktieri… viņa uzmanību piesaistīja aktiera lielās, sastrādātās rokas ar pistoli un patronu jostu. Arī tāds var būt portrets.

Vēl vairāk Ulvja Alberta darbus varat apskatīt šeit >>>