JAUNS ATRADUMS!

Galerijā Birkenfelds nonācis līdz šim nezināms un neizstādīts mākslinieka Kārļa Padega darbs. Mākslinieka daiļrades pazinējs un pētnieks, mākslas zinātnieks Jānis Kalnačs uzskata, ka darbs ir no laika, kad Kārlis Padegs Latvijas mākslas akadēmijā bija profesora Vilhelma Purvīša Dabasskatu meistardarbnīcas audzēknis.

Mākslinieka agrīnie darbi ir saglabājušies ļoti maz. Katra darba parādīšanās mākslas tirgū ir liels notikums. Gatavojoties izsolei un lai iegūtu plašāku ieskatu mākslinieka daiļradē, piedāvājam noskatīties šo īsfilmu. Zemāk rakstā ir iespēja iepazīties ar galerijā agrāk izstādītajiem Kārļa Padega darbiem.


2021. gada 31.janvārī Kārļa Padega darbs "Trīs gerlas" tika pārdots galerijas Birkenfelds izsolē par 12 000 Eur.

Saite uz izsoli

2019. gada 9. jūnijā galerijā Birkenfelds notikušajā izsolē tika pārdots leģendārā mākslinieka Kārļa Padega (1911-1940) darbs - zīmējums "Spēlēju dancoju visu cauru nakti (Ar vienu smuku meitenīti)". Darba sākuma cena bija 18000 Eur. Izsoles gaitā tas tika pārdots par 25500 Eur. Tas ir ievērojams pircēju novērtējums, bet nav augtākais Kārļa Padega darbu cenas sasniegums. 2017. gadā par 30 000 Eur tika pārdots cits šī ievērojamā mākslinieka darbs - “Svētais vakarēdiens” 1932. g., papīrs/tuša/ akvarelis, 30x20 cm.

Darba apskate šajā video:


2017. gada 17. decembra interneta izsolē par 5750 EUR pārdots Kārļa Padega zīmējums - karikatūra "Zāģē", 1938.,papīrs, tuša, akvarelis, 34x29 cm. Veltījums čellistam Voldemāram Braueram (1911-1980).

Darba apskate šajā video:


Viens no mazākajiem Kārļa Padega darbiem - 1933. gadā tapusī miniatūra "Regbi”, tika nosolīta par 11000 EUR 

Zīmīgi, ka tikai tad, kad darbs tika izņemt no senā ierāmējuma, tika konstatēts, ka tas ir abpusējs.

 

Vairāk kā 84 gadus no skatītāju acīm bija slēpta noslēpumaina, jaunas sievietes sejiņa. Kas ir šī sieviete? Vai mākslinieka draudzene un mūza Margarita Kovaļevska?

  

 


Visu izsoļu rekords

Unikālais darbs "Svētais vakarēdiens" pārdots galerijas Birkenfelds izsolē par rekordaugstu summu 30 000 EUR *

“…. paužot sāpes par pasauli laikā, kurā kristīgās vērtības zaudējušas savu tradicionālo saturu.”  Jānis Kalnačs

“Svētais vakarēdiens”, 1932. Papīrs, tuša, akvarelis, 28 x 19,5 cm. Eksponēts Kārļa Padega simtgades atceres izstādē “Trauslais izaicinājums” (04.11.2011. – 12.02.2012.) LNMM Baltajā zālē.

Rūpīgu Kārļa Padega dzīves un mākslas izpēti daudzu gadu garumā veicis mākslas zinātnieks Jānis Kalnačs. Viņa grāmatā “Rīgas dendijs un autsaiders Kārlis Padegs” varam lasīt par šī unikālā darba pirmizrādi: “Kā savdabīgu protestu pret ierobežotajām izstādīšanās iespējām 1933. gada “Radigars” sarīkoja, kā reklāmas rakstos uzsvērts, pirmo brīvdabas izstādi ne tikai Rīgā, bet arī Baltijas valstīs. Izstādi iekārtoja Rīgas pilsētas valdes par brīvu atvēlētajā laukumā Garlība Merķeļa ielas liepu alejā gar Vērmaņdārza žogu, kas bija norobežots ar aizlienētiem audekliem un kam stūrī bija uzslieta telts, kur paglābt mākslas darbus lietus gadījumā. Demokrātiskās izstādes jauninājums bija ne tikai zemā ieejas maksa, bet arī piedāvājums mainīt mākslas darbus pret citām vērtībām, piemēram, “grāmatām, dzīvokļiem”. Padegs piedalījās ar vairāk nekā divdesmit eksponātiem […] . Izstādē droši vien bija apskatāms zīmējums “Svētais vakarēdiens”, ko itin tieši aprakstīja Ēriks Ādamsons: “Kristus galda galā – svētie sabrukuši, aureoli uz galda tiem, kas nolūzuši, skaidriem vēl galvā”.