Juris Utāns

“Uzmini! Kas vēl noslēpts kastītē?

10.03. - 12.05.2020

Izstāde pagarināta ...

Izstādes darbu apskate šeit >

Politika, masu kultūras patēriņš un tā sekas, sirreālu un reālu motīvu spēles un kailums caurvij mākslinieka Jura Utāna jaunāko darbu dažādos pārmaiņu laiku kristalizējošos motīvus. Ne tikai dokumentalitātes un metafizikas, bet arī ironijas un humora pilni ir mākslinieka darbi, kuri aicina atklāt noslēpto aiz skaļiem saukļiem un lozungiem. Savai daiļradei raksturīgo spēju ieskatīties aiz reālo notikumu likumsakarībām un noslēpumiem, autors spilgti ietver darbos un aicina skatītāju atminēt : “Vai tas, ko uzgleznoju tagad – notiks ar mums pēc mēneša vai gada?”

Jaunākā zina!

“Sīrijā sadūrušies ASV un Krievijas bruņutransportieri; ASV karavīri viegli ievainoti!” Māksliniekam Jurim Utānam tomēr būs jāpiedēvē gaišreģa spējas.

Sīrijā notikušais sasaucas ar mākslinieka darbu “PISOK NAŠ”, kuru iedvesmoja 2014. gada notikumi Ukrainā un to tālākā attīstība. Juris Utāns turpināja darbu ciklu, kurā izspēlēja dažādu teritoriju okupāciju un aneksijas scenārijus. Pienāca kārta arī Sīrijas smiltīm… Ko vēl paredzējis Utāns? Vairāk ir apskatāms izstādē “Uzmini! Kas vēl noslēpts kastītē?”

Ņemot vērā valstī noteiktos COVID-19 ierobežojumus, par galerijas apmeklējumu jāpiesakās iepriekš. Ekspozīcija tiek papildināta ar jauniem darbiem.

Izstādes darbu apskate šeit >

IZSTĀDES APMEKLĒJUMAM PIETEIKTIES SAZINOTIES AR GALERIJU