Aug mākslas tirgus popularitāte

Presē arvien vairāk parādās informācija par to, ka banku depozīti, ieguldījumi akcijās un nekustamajā īpašumā vairs nesniedz finansiālo atdevi. Uzkrātās naudas daudzums Latvijā pieaug. Pēdējo gadu laikā galerija Birkenfelds un citi Latvijas mākslas tirgus dalībnieki ir pieredzējusi lielu interesi par mākslas darbu iegādi. Daudzi no klientiem neslēpj, ka laika gaitā viņiem ir izveidojusies interese par mākslu kā par interesantu un aizraujošu uzkrāšanas veidu.

Klienti seko ne tikai Latvijas mākslas tirgus notikumiem, bet vēro mākslas tirgus norisēm globālā mērogā. Interesanti ir novērojumi, par kuriem dalās pasaulē zināmi t.s.mākslas banķieri, kas saviem klientiem palīdz investēt līdzekļus mākslā. Visi atzīst, ka tie klienti, kas ekonomikas augšupejas laikā bija ieguldījuši  naudu  akcijās un nekustamajā īpašumā, ekonomikas lejupslīdes laikā naudu pazaudēja. Savukārt tie, kas "labajā laikā" bija pirkuši mākslas darbus savam priekam vai ar zināmu mērķi ieguldīt, bija ieguvēji. Svarīgi bija tas, ka viņu nopirkto mākslas darbu estētiskā vērtība joprojām sniedza baudījumu un rotāja sienas, bet nepieciešamības gadījumā  bija iespēja tos pārdot un iegūt naudu.

Atšķirībā no nekustamā īpašumā mākslas darbi nav pakļauti nekustamā īpašuma nodoklim (tagad jums jāmaksā gan par zemi, gan par ēku), tiem ir nelieli uzturēšanas izdevumi (svarīgākais ir apdrošināšana). Liels ieguvums ir tas, ka mākslas darbus var turēt mājā vai birojā pie sienas un tie pilda nozīmīgu lomu interjerā.

Lai būtu zinoši par mākslas tirgu un tā tendencēm, noderīgas ziņas lasiet jaunajā ceļvedī Galerija Nr.58 un konsultējaties ar galeriju Birkenfelds. Pēdējo izsoļu rekordi apskatāmi šeit>>>

 

 

Sekojiet informācijai vai pierakstieties galerijas jaunumiem šeit

(c) Galerija Birkenfelds